MEZIOKRES šestnácté kolo

Chrudimští Orli si smlsli na nekompletním pardubickém Torpedu, kterému nasázeli dvě desítky gólů

JAROMÍR DOLEŽAL

Chrudim – Meziokresní přebor v ledním hokeji pokračoval šestnáctým kolem, pátým nadstavbovým. Střelecky se pěti góly blýskl z SDH Pavel Studnička, po čtyřech jich vsítili Bureš a Brázda z HC Orli a CincibuchRoad Cafe. Nyní se v rámci jarních prázdnin tato soutěž přeruší a pokračovat bude v období 10. – 16. února v „A“ skupině závěrečným kolem, v „béčku“ půjde o předposlední zápasy. Pak už přijde na řadu play off.

Skupina o 1. – 4. místo:

HC Orli Chrudim – HC Torpedo Pardubice 20:4 (7:2, 4:0, 9:2). Branky: Bureš 4, Brázda 4, Králíček 3, Čejgl 2, Langr 2, Mašík 2, Formánek, Brychta, Strnad – Paleček, Ondráček, Navrátil, T.Tichý. Rozhodčí: Teplý – Budinský. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Orli měli skvělý nástup: oslabení, přesilovka a brejk Králíčka a za necelých sedm minut svítil stav 3:0. Zajímavý útočný hokej, ve kterém padaly góly jak na běžícím pásu. Sedm gólů skončilo v síti hostujícího Petra Nováka za dvacet minut, ale řadu dalších střel pokryl.  Ve druhé třetině převaha „domácích“ pokračovala. Hosté se i v silně oslabené sestavě  dostávali do šancí, hráli dobře, ale v osmi lidech zápas nemohli odjezdit. To se také potvrdilo v závěrečné dvacetiminutovce. Rovněž Oldřich Němec v brance Orlů si vedl úspěšně, i když tolik práce jako jeho protějšek zdaleka neměl. V závěrečné exhibici vítězů se konečné skóre zastavilo na dvacítce. Poslední slovo velmi slušně vedeného zápasu měl však Tomáš Tichý, který čtvrtým úspěchem Torpeda stanovil konečný stav 20:4..

HC Sokol Česká Bělá – HC Skuteč 6:4 předehráno.

Pořadí: Česká Bělá 12, Skuteč 9, Orli Chrudim 8, Torpedo 1.

Skupina o 5. – 11.místo:

HC Vysmátý zmije Pardubice – ZH Pardubice 0:5 kontumačně, když „domácí“ toto pardubické derby odvolali.

AHC Čankovice – HC Jezbořice odloženo na 10. února (Chrudim od 19.45 hod.)

HC Road Cafe Pardubice – SDH Kostelec 6:10 (1:6, 1:1, 4:3). Branky: Cincibuch 4, Tomášek 2 – Studnička 5, Kotajný 2, Dynter, Gabriel, Paraj. Rozhodčí:  M. Javůrek – Pošvář. Vyloučení: 4:9, navíc Dvořák resp. Pražák (oba 10 OT). Kostelečtí zásluhou čistého hattricku Studničky šli do rychlého vedení, na což odpověděl Cincibuch. Poté však „hosté“ přidali do první přestávky další tři góly a jasné vedení bylo na světě. Po gólově smírné druhé třetině Pardubičtí snížili až na 6:8, ale závěr zápasu zvládli lépe „hasiči“. Za zmínku stojí střelecký apetit Patrika Cincibucha resp. Pavla Studničky.

Pořadí: ZH Pardubice 14, HC Amat 13, Jezbořice 12, Vysmátý zmije 12, Kostelec 6, Čankovice 5, Road Cafe 1.

Další zápasy pokračují až po jarních prázdninách - sedmnácté závěrečné kolo:Torpedo – Česká Bělá (CR 16. 2. v 17.45) a Skuteč – Orli Chrudim (CR 16. 2. ve 20.00). Čankovice – Jezbořice (dohrávka CR 10. 2. v 19.45), Jezbořice – Road Cafe (CR 13. 2. v 19.00), ZH Pardubice – Čankovice (SK 13. 2. ve 20.00), HC Amat – Vysmátý zmije (SK (10. 2. v 19.00).