MEZIOKRES dohrávka

Vítězství Bítovan jim přineslo posun v tabulce, ale zbyla pro ně jen medaile „bramborová“

Chrudim – Na zdejším zimním stadionu se odehrálo v neděli 18. března poslední utkání právě končícího meziokresního přeboru v ledním hokeji sezony 2017/2018. Jak již bylo uvedeno v minulém zpravodajství, při rovnosti bodů rozhodovala vzájemná utkání. A ta byla příznivější jak pro třetí Vysmátý zmije, tak pro osmé Torpedo. Z nalosovaných 110 zápasů se jich sehrálo 102. Osm kontumací se „zrodilo“ většinou až v samotném závěru soutěže! Do minulého zpravodajství se nám vloudil „šotek“. V referátu z pardubického derby ZH – Road Cafe (18:6): Přeborník neprohrál jedno, ale dvě utkání. A to kromě s Jezbořicemi 6:7, navíc s týmem Bítovan 7:9.

HC Bítovany – HC SDH Kostelec 6:3 (2:1, 3:2, 1:0). Branky: Mašík 3, Polák, Brázda, Langr – Studnička, Stejskal, Dynter. Rozhodčí: Kopecký – Pošvář. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Bítovanští začali rychlými útoky, ale byl to soupeř, který šel už ve čtvrté minutě do vedení. Favorit kombinačními akcemi dokázal stav v desáté minutě vyrovnat. Útok Mašík – Polák – Langr čeřil na ledě vítr a v 17. minutě prvně jmenovaný poslal svůj tým do vedení. Techniky a parádiček ze strany Bítovan bylo na ledě k vidění přehršle, v únicích a neproměněných šancích vynikal Langr. Bojovní „hasiči“ drželi přijatelný stav, dokonce v polovině utkání stav srovnali na 2:2. Za minutu už opět vedli „domácí“, kteří z přesilovky utekli na 4:2. Rovně Kostelečtí využili početní výhodu. Nakonec těsně před sirénou Langr ze skrumáže dal výsledku stav po čtyřiceti minutách – 5:3. Celkový výsledek pečetil svým třetím gólem v 52. minutě Jiří Mašík. (jd)